Волков Олександр

Волков Олександр

Олександр Мелентійович Волков народився 14.06.1891 у військовій фортеці Усть-Каменогорська в сім'ї фельдфебеля у відставці. У дванадцять років закінчив міське училище Усть-Каменогорська, де пізніше викладав.

 

У 1907-1909 роках навчається у Томському учительському інституті, закінчивши який, отримує диплом, який дає право викладати.


З 1910 року вчителює у своєму рідному містечку за фахом математик, потім - у місті Коливань на Алтаї. У 1920-х роках їде жити в Ярославль, де отримує посаду директора школи. Заочно закінчує математичний факультет Ярославського педінституту.


У 1929 році, переїхавши до Москви, керує навчальною частиною робітфаку. З 1931 року, впродовж наступних 20 років, з самого моменту заснування, викладач, пізніше - доцент кафедри вищої математики Московського інституту кольорових металів і золота.


Волков був ерудованою, енциклопедично освіченою людиною, володів іноземними мовами, добре знав історію, літературу.


У 24 роки Олександр Волков на новорічному балу в Усть-Каменогорську зустрів вчительку гімнастики і танців Калерію Губіну. Незабаром вони одружилися, у сім'ї народилося два сини.


Свій перший роман Волков пише, будучи 12 років від народження. У 1916 році робить спроби друкуватися. У 1920-і роки його п'єси йдуть на сценах ряду провінційних театрів. В кінці 1930-х років Волков вступає у велику літературу. Загальний тираж його творів перевищив 25 мільйонів екземплярів, книги були видані на різних мовах світу.


Багато творів Олександра Волкова розповідають про знаменитих особистостей минулого - учених, першовідкривачів, будівельників, філософів. При написанні своїх повістей і романів, автор нерідко звертався до історії. У повісті «Царгородська полонянка» письменник згадує про епоху великого князювання Ярослава Мудрого, в «Двох братах» - про роки царювання Петра I, а в «Подорожі в третє тисячоліття» - про будівництво Волго-Донського каналу в радянські часи.


Волков також любив популяризувати науку серед школярів. У збірці «Земля і небо» він публікує ряд цікавих розповідей з астрономії та географії. Історії науки присвячується і науково-популярна книга «У пошуках правди», ще одне видання - рибальству.


Але найбільше ім'я Волкова сьогодні відоме завдяки циклу «Чарівник Смарагдового міста». В основу першої книги циклу лягла книга американця Лаймена Френка Баума «Дивовижний чарівник із країни Оз». Волков мав намір лише перевести цю книгу для того, щоб попрактикуватися у вивченні англійської мови. Але в процесі роботи він інакше описує ряд подій і додає нові пригоди героїв. Рукопис перекладеної і доповненої казки сподобалася С.Я. Маршаку. Повість «Чарівник Смарагдового міста» стала самостійним твором і витримала більше чотирьох десятків перевидань, була переведена на 13 мов світу.


Майже за чверть століття Волков знову береться писати продовження історії про дівчинку Еллі, її друзів та інших мешканців Чарівної країни. Він написав цілий цикл повістей, в яких реальність йде поруч з фантастикою.


Письменник завжди вірив у всемогутність інтелекту і технічного прогресу, тому чаклунські чари його герої перемагали, користуючись різними винаходами - гарматою, зробленою Чарлі Блеком, механічним буром, суперроботом Тіллі-Віллі).


У 1950-х роках книгу проілюстрував Л. Володимирський, пізніше прикрасивши своїми малюнками і інші повісті циклу.

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1-10 з 31

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 1. Чарівник Смарагдового міста. Книга 1 (Школа)
  162 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1003421

  В чудовій книзі відомого радянського письменника Олександра Волкова «Чарівник Смарагдового міста», випущеній видавництвом «Школа», розказана захоплююча історія про те, як дівчинку Еллі та її вірного чотириногого друга цуценя Тотошку ураган заносить...

 2. Волшебник Изумрудного города (ЧЛУ)
  59 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-900806

  Казкова повість «Чарівник Смарагдового міста» вперше була надрукована в 1939 році і до цих пір видається, давно ставши бестселером. Вона - про дружбу і взаємну виручку, а це, як вважає сам автор, «найкраще, найдорожче на світі». Саме вони допомогли Еллі і її друзям уникнути небезпек в Чарівній країні і домогтися виконання заповітних бажань.

 3. Тайна заброшенного замка. Книга 6 (Махаон)
  146 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1008065

  «Таємниця покинутого замку» - завершальна (шоста) книга-казка Олександра Волкова про чергові пригоди дівчинки Енні та її нерозлучних друзів в Чарівній країні. Їм доведеться в складній боротьбі здолати прибульців з планети Рамерією, врешті-решт, звільнити країну від інопланетян.

 4. Семь подземных королей. Книга 3 (Махаон)
  185 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1008064

  Книгами Олександра Мелентьевича Волкова, написаними в середині минулого століття, зачитувалися діти кількох поколінь. Але і в наш час історії про сміливу дівчинці Еллі та її друзів, які вирушили до великого чарівника Гудвіна, щоб він виконав їхні найзаповітніші бажання...

 5. Семь подземных королей. Книга 3 (Эксмо)
  76 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-998629

  У цій книзі триває розповідь про дівчинку Еллі та її друзів. На цей раз вони виявляються в дивовижній печері, потрапляють в неймовірні пригоди і, нарешті, звільняють рудокопів, жителів Підземної країни, від влади семи королів.

 6. Урфін Джюс і його дерев'яні солдати. Книга 2 (Махаон)
  132 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1004126

  Книгами Олександра Мелентійовича Волкова, написаними в середині минулого століття, зачитувалися діти кількох поколінь. Але і в наш час історії про сміливу дівчинку Еллі та її друзів...

 7. Жовтий туман. Книга 5 (Махаон)
  142 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1004037

  Надумавши захопити Чарівну країну та її мешканців, зла чаклунка Арахна напускає на них Жовтий Туман. А чи вдасться Страшилу, Залізному Рицареві, Енні, Тіму й морякові Чарлі Блеку здолати чари й визволити свою країну? На це питання, любий друже читачу, відповість книжка, яку ти тримаєш у руках...

 8. Волшебник Изумрудного города (Самовар)
  55 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1002651

  Незмінним успіхом у молодших школярів користується ця казкова повість, написана А.М.Волковим за мотивами книги американського письменника Лимана Френка Баума "Мудрець з країни Оз".

 9. Все о Волшебнике Изумрудного города. Сказочные повести
  287 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1007698

  У цій книзі зібрані всі шість казкових повістей про знаменитого Чарівника Смарагдового міста: «Чарівник Смарагдового міста», «Урфін Джюс і його дерев'яні солдати», «Сім підземних королів», «Вогняний бог Марранов», «Жовтий Туман», «Таємниця покинутого замку»...

 10. Тайна заброшенного замка. Книга 6 (Эксмо)
  76 грн.

  • Автор: Волков Олександр
  • Код товару: ERU-1007089

  «Таємниця покинутого замку» - завершальна (шоста) книга-казка Олександра Волкова про чергові пригоди дівчинки Енні та її нерозлучних друзів в Чарівній країні. Їм доведеться в складній боротьбі здолати прибульців з планети Рамерія, врешті-решт, звільнити країну від інопланетян.

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1-10 з 31

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
[profiler]
Memory usage: real: 29622272, emalloc: 28836872
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem