Ліндгрен Астрід

Ліндгрен Астрід

Астрід Ліндген (Астрід Анна Емілія Ерікссон) з'явилася на світ 14 листопада 1907 у Швеції - на хуторі Нас поблизу міста Віммербю.

 

Після закінчення школи Астрід деякий час працювала в місцевій газеті, пізніше (в 1926 році), переїхавши в Стокгольм, пішла вчитися в школу секретарів. Наприкінці того ж року у неї з'явився син Ларс. Заміж Астрід Еріксон вийшла п'ятьма роками пізніше, взявши прізвище чоловіка Ліндгрен. Саме під цим прізвищем вона стала відомою в усьому світі.

 

Свій перший великий твір - казку «Пеппі Довга панчоха» - Ліндгрен написала в 1944 році. Її семирічна донька Карін важко захворіла і змушена була провести в ліжку не один місяць. Щодня ввечері дівчинка просила матір розповісти їй що-небудь. «Одного разу, коли я вже просто не знала, про що вести розповідь, дочка замовила історію про Пеппі-Довгу панчоху. Я не знала, хто це, не спитала і у Карін, а просто почала розповідати різні історії, які, на моє переконання, могли відповідати такому дивному імені дівчинки».

 

Одного вечора навесні 1944 року Астрід вирушила в гості до одного свого друга. На вулиці валив сніг, дорога була покрита льодом, вона впала, зламавши ногу. Певний час Астрід була змушена провести в ліжку. Від нічого робити, вона почала стенографувати вигадані історії про Пеппі, вирішивши подарувати цей рукопис Карін вже в травні, коли тій виповниться 10 років.

 

Історія замовчує, чому Ліндгрен все ж таки зважилася відправити рукопис у видавництво. Книга моментально стала популярною, отримавши ряд призів, а приголомшена Астрід отримала пропозицію про роботу у видавництві дитячої літератури. З тих пір придумані Астрід Ліндгрен казки низкою йшли в світ.

 

Ідею книги про «Карлсона, який живе на даху» казкарці теж підказала Карін. Астрід почула розповідь дочки про те, що, коли та залишається вдома одна, в її кімнату через вікно влітає веселий коротун, який ховається за картину, якщо в кімнату входять дорослі. Так народився Карлсон - красивий, розумний і в міру вгодований чоловік у самому розквіті сил. Але в той час він звався Лільем Кварстен.

 

Астрід Ліндгрен часто казала: - Не хочу писати для дорослих! Ця фраза стала девізом її творчості і всього її життя. Вона бажала писати лише для дітвори, бо беззастережно розділяла вислів француза Антуана де Сент-Екзюпері про те, що всі люди родом з дитинства.

 

У 1957 році Астрід Ліндгрен першій з шведських дитячих письменників була вручена премія уряду за літературні досягнення. На неї звалилося багато премій і нагород, перерахувати їх усі досить складно.

 

З початку 1970-х років всі книги, що виходять з-під її пера, регулярно очолюють список найбільш популярних дитячих творів. Її книги, що розповідають про Малюка і Карлсона, Еміля з Леннеберги, Пеппі Довгу Панчоху були видані на 58 мовах.

 

 Її книги заснували традицію абсолютно нової дитячої літератури, якій були чужі штампи цього жанру - сентиментальність і моралізаторство.

 

Вже після смерті Астрід Ліндгрен (28 січня 2002 року) її кандидатуру номінували на Нобелівську премію миру.

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1-10 з 62

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 1. Три повести о Малыше и Карлсоне
  370 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1008862

  Хто найпривабливіший, найкрасивіший, найрозумніший і в міру вгодований чоловік у самому розквіті сил? Звичайно ж Карлсон, товстенький забавний чоловічок з моторчиком на спині! Його знають і люблять діти всього світу. За непосидючий...

 2. Пеппи Длинныйчулок в стране Веселии
  117 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1003603

  Видавництво «Махаон» представляє серію книг знаменитої письменниці Астрід Ліндгрен. Вона створила дивовижний, чарівний світ дитинства і щастя, який заворожує дорослих і дітей в усьому світі. Творчість великої шведської письменниці було відзначено багатьма престижними літературними...

 3. Пригоди Еміля з Льонеберги
  195 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1007190

  У Швеції живе веселий хлопчик-пустун з голубими очима на ймення Еміль. Він завжди потрапляє в якусь халепу. Ну кому спаде на гадку вилити тісто татові на голову, підпалити перо на капелюсі дружини пастора й нагодувати півня та поросятко п'яними вишнями? Усе це він, невгамовний Еміль з Льонеберґи…

 4. Пеппи Длинныйчулок
  345 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1003602

  Хіба може маленька дівчинка пронести на руках коня ?! Уявіть, що може! І цю дівчинку звати Пеппі Довгапанчоха. Її придумала чудова шведська письменниця Астрід Ліндгрен. Нікого на світі немає сильніше Пеппі, вона здатна укласти на лопатки навіть самого прославленого силача. Але не тільки цим знаменита Пеппі. Ще вона найвеселіша...

 5. Изображение товара Пригоди Пеппі Довгапанчохи (зелена) - Книжный интернет-магазин "Эрудит"
  195 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1002201

  Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді розгорни мерщій книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким королем.

 6. Нові пригоди Карлсона, що живе на даху. Книга 3
  73 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1008913

  «Що це за таємнича й дивна річ літає над Стокгольмом», - запитує столична стокгольмська газета. Нам би, разом із Малим, не знати: це наш герой Карлсон, що живе на даху! «Нові пригоди Карлсона, що живе на даху» - так називається третя книжка про твоїх улюблених героїв, написана...

 7. Малыш и Карлсон (Самовар)
  55 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1007283

  Особливість книги в тому, що вона виходить в кращому класичному перекладі, який нам знайомий з дитинства, і з класичними художніми образами героїв.

 8. Малыш и Карлсон, который живет на крыше (Махаон)
  161 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1003837

  Видавництво «Махаон» представляє серію книг знаменитої письменниці Астрід Ліндгрен. Вона створила дивовижний, чарівний світ дитинства і щастя, який заворожує дорослих і дітей в усьому світі. Творчість великої шведської оповідачки було відзначено багатьма престижними літературними нагородами.

 9. Пеппи Длинныйчулок поселяется в вилле "Курица"
  59 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1005836

  Повість-казка про дивовижну дівчинку, «кращої в світі» дівчинки, як сказав би про неї Карлсон. Той самий Карлсон, що живе на даху і з ким ніколи не буває нудно. Про нього розповіла світу чудова шведська письменниця Астрід Ліндгрен. Вона ж придумала і цю казкову історію про Пеппілотта-Віктуаліну-Рольгардіну, коротше, про Пеппі Довгапанчоха. Ця дівчина з рудими кісками не тільки найкраща в світі...

 10. Карлсон, который живет на крыше, проказничает опять (ЧЛУ)
  64 грн.

  • Автор: Ліндгрен Астрід
  • Код товару: ERU-1002176

  Немає тобі спокою, якщо ти дружиш з Карлсоном! Тому що він здатний на вигадки і може перетворити твій день в тарарам, а потім раптом згадати, що у нього справи, і полетіти. І тоді тобі нічого не залишається, як чекати. Чекати, коли він знову прилетить, щоб разом попустувати...

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1-10 з 62

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5