Болгарська мова

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1 шт.

  1. Українсько-болгарський розмовник (Арій)
    45 грн.

    • Автор: Таланов Олег
    • Код товару: 1005338

    Українсько-болгарський розмовник зацікавить передусім громадян України та українців інших країн, які виїжджають до Болгарії, а також школярів, студентів і всіх, хто вивчає болгарську мову. Розмовник містить найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів...

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1 шт.

У категорії книг «Болгарська мова» представлено українсько-болгарський розмовник, який буде корисний для туристів. У ньому не тільки переведені загальновживані слова і вирази, а й дані короткі відомості про країну і звичаї, необхідні мандрівникові.

 

Болгарська мова дійсно дуже схожа на російську і трохи менше на українську, хоча і відноситься до іншої гілки слов'янських мов. Болгарська мова близька російськомовним і україномовним людям ще й тому, що в православній церкві і сьогодні служба проходить церковнослов'янською (старослов'янською) мовою - мертвою мовою, найближчого предка, можна сказати, батька болгарської мови. Адже рідною мовою Кирила і Мефодія, як кажуть, був слов'янський діалект, і брати навчили наших предків писати саме на цій мові. Так що багато болгарських слів у нас на слуху, навіть якщо вони не збігаються з сучасними російськими або українськими.

 

Навіщо ж нашим людям мати болгарський словник або розмовник, якщо і так все зрозуміло? Ця схожість мов підступна. Існують так звані міжмовні омоніми, або «помилкові друзі перекладача». І без розмовника вже не зрозуміти, що «майка» - це по-російськи мама, «време» - погода, «лінійка» - швидка допомога, «стіл» - стілець, а «парі» - гроші.