Асадов Едуард

Асадов Едуард

Едуард Аркадійович Асадов (Едуард Арташезович Асадьянц) народився в місті Мерв (нині Мари) Туркестанської республіки у вірменській сім'ї. Його батьки були вчителями.

 

Батько Асадьянц Арташез Григорович (1898-1929), уродженець Нагорного Карабаху, навчався у Томському політехнічному інституті, був членом партії есерів. 9 листопада 1918 року його заарештували на Алтаї, звільнили 10 грудня 1919 року. У в'язниці він став більшовиком, згодом служив слідчим Алтайської ГубЧК. Зі своєю дружиною Лідією Іванівною Курдовою зустрівся в Барнаулі. У 1921 році відбув на Кавказ воювати з дашнаками, був комісаром стрілецького полку, командував стрілецькою ротою. З 1923 вчителює в місті Мари.

 

Після того, як в 1929 році помер його батько, Едуард Асадов разом з матір'ю переїжджає до Свердловська до діда Івана (Ованеса) Калустовича Курдова.

 

Свій перший вірш Асадов написав у віці восьми років. З 1939 року жив у Москві. У 1941 році закінчив 38-у школу, а вже через кілька днів почалася війна з німцями. Асадов іде добровольцем на фронт, служить навідником міномета, пізніше на Північно-Кавказькому і 4 Українському фронтах - помічником командира батареї мінометів «Катюша». Довелось воювати і на Ленінградському фронті.

 

Навесні 1944 року під Севастополем був важко поранений в обличчя осколком. Незважаючи на тривале лікування, очі Асадову лікарі не врятували, і з тих пір він був змушений закривати обличчя чорною півмаскою.

 

У 1946 році вступає до Літературного інституту імені А.М. Горького, який з відзнакою закінчує в 1951 році. Майже відразу ж виходить перша збірка віршів поета «Світла дорога» і він стає членом Спілки письменників СРСР.

 

Наприкінці життя Асадов працював у селищі письменників Красновидово. Помер в Одинцово 21 квітня 2004 року. Поховали Едуарда Аркадійовича на Кунцевському кладовищі в Москві.

 

Едуард Асадов написав 47 книг: «Сніжний вечір» (1956 рік), «Солдати повернулися з війни» (1957 рік), «В ім'я великої любові» (1962 рік), «Ліричні сторінки» (1962 рік), «Я люблю назавжди» (1965 рік), «Будьте щасливі, мрійники» (1966 рік), «Острів романтики» (1969 рік), «Доброта» (1972 рік), «Пісня про безсловесних друзів» (1974 рік), «Вітри неспокійних років» (1975 рік), «Сузір'я Гончих Псів» (1976 рік), «Роки мужності і любові» (1978 рік), «Компас щастя» (1979 рік), «Іменем совісті» (1980 рік), «Дим Вітчизни» (1983 рік), «Б'ючись, вірую, люблю!» (1983 рік), «Високий борг» (1986 рік), «Долі і серця» (1990 рік), «Зірниці війни» (1995 рік), «Не треба здаватися, люди» (1997 рік), «Не треба віддавати коханих» (2000 рік), «Не проходьте мимо любові. Поезія і проза» (2000 рік), «Сміятися краще, ніж каратися. Поезія і проза» (2001 рік) та інші. Крім цього, Едуард Асадов писав і прозу (повість «Фронтова весна», оповідання «Розвідниця Саша», «Зірниці війни»), перекладав вірші ряду поетів Грузії, Башкирії, Калмикії, Узбекистану, Казахстану.

 

Широку популярність Асадов здобув на початку 1960-х років. Його книги друкувалися стотисячними тиражами, моментально зникаючи з прилавків магазинів. Протягом майже сорока років літературні вечори Асадова проходили в найбільших концертних залах країни з постійними аншлагами.

 

Едуард Асадов у своїх віршах торкається найтонших струн людської душі. Він звертається до кращих якостей людини - до вірності, доброти, шляхетності, справедливості, великодушності. Не маючи очей, Асадов бачив життя більш глибоко і проникливо, ніж багато інших. Твори Асадова сердечні, ліричні і дохідливі пережили свого автора і є актуальними і понині.

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1-10 з 16

Сторінка:
 1. 1
 2. 2
 1. Праздники наших дней
  100 грн.

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1003703

  Кілька десятиліть вірші Едуарда Асадова шановані багатьма цінителями російськомовної лірики. У кожному рядку його творів відчувається надзвичайна любов поета до життя. У книзі «Свята наших днів» - ліричні мініатюри та вірші, створені автором у...

 2. Первое свидание
  100 грн.

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1003702

  Твори, що містяться в цій книзі, Едуард Асадов адресує безпосередньо юнакам і дівчатам. У збірнику - вірші про перше кохання, його помилки і радощі, розставання і зустрічі. А також про те, які несподіванки підносить життя закоханим.

 3. Эдуард Асадов. Лирика (м)
  62 грн.

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1000811

  Едуард Асадов (1923-2004) - один з найбільш популярних поетів-ліриків. Чимало тих, хто починали писати вірші, робили це «по Асадову», адже він умів говорити з людьми на мові звичній і зрозумілій їм і дуже добре уявляв собі свого читача: дійсно наївного, який не завжди вміє висловити свої почуття і викласти думки. Тому вірші Едуарда Асадова в основному сюжетні: в їх основі історії, які будь-яка людина може вважати своїми власними.

 4. Когда стихи улыбаются
  123 грн.

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1007768

  У книгу відомого поета Едуарда Аркадійовича Асадова «Коли вірші посміхаються» увійшли не тільки найвідоміші його вірші, а й авторський щоденник, який Е. Асадов вів багато років. І, з притаманним йому гумором, назвав «думками на кінці пера».

 5. Первый поцелуй
  30 грн.

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1001272

  Вірші Едуарда Асадова - торжество сміливих і благородних почуттів, відстоювання високих ідеалів, боротьба за чисту любов. У книгу включені вірші поета про любов.

 6. Стихотворения о любви (Книга в сумочку)
  76 грн.

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-900766

  Ніхто не пише про любов так, як Едуард Асадов. Він вміє говорити з читачем так просто, так щиро і задушевно, що кожному здається, що він звертається саме до нього, розповідає саме його історію. Поезія Асадова може комусь здатися простою, нехитрою. Але це саме те мистецтво, яке дарує бажання жити, любити, цінувати життя, радіючи кожній її миті.

 7. Эдуард Асадов. Избранное (БВЛ)
  235 грн.

  Відсутній на складі

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1007263

  Будь-який з віршів Едуарда Асадова - торжество сміливих і благородних почуттів, боротьба за безкомпромісну, трепетну і чисту любов. У книгу включені найкращі вірші, балади, поеми поета, вже понад півстоліття затребуваного читачами.

 8. Полное собрание стихотворений Э.Асадова в одном томе - Книжный интернет магазин - "Эрудит"
  315 грн.

  Відсутній на складі

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1007016

  У цій книзі міститься повне зібрання творів прекрасного поета Едуарда Асадова. Кожен вірш Едуарда Асадова - вихор благородних і сміливих почуттів, боротьба за чисту, трепетну і безкомпромісну любов. Поезія Асадова за більш ніж півстоліття знайшла велику кількість шанувальників.

 9. Эдуард Асадов. Полное собрание рассказов, повестей и романов в одном томе
  279 грн.

  Відсутній на складі

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1000108

  У книгу улюбленого багатьма поета і письменника Едуарда Асадова (1923 - 2004) зібрані твори художньої прози письменника, присвячені подіям, пережитим автором разом зі своїм народом на полях битв в роки Другої світової війни, оповідання та спогади про літературне оточення, а також роман "Я люблю тебе, Наташка!".

 10. Полное собрание стихотворений Э.Асадова в одном томе - Книжный интернет магазин - "Эрудит"
  351 грн.

  Відсутній на складі

  • Автор: Асадов Едуард
  • Код товару: ERU-1004045

  У цій книзі міститься повне зібрання творів прекрасного поета Едуарда Асадова. Кожен вірш Едуарда Асадова - вихор благородних і сміливих почуттів, боротьба за чисту, трепетну і безкомпромісну любов. Поезія Асадова за більш ніж півстоліття знайшла велику кількість шанувальників.

Список Таблиця

Сортувати у порядку зменшення

1-10 з 16

Сторінка:
 1. 1
 2. 2